3 października 2013

Czwartkowe cytaty #10


„Świadomość śmierci pobudza do życia.” 
Paulo Coelho - Weronika postanawia umrzeć

„Zobaczyć osobę, którą się kocha, choćby na krótko, jest już szczęściem.”
Charles Dickens - Wielkie nadzieje

„Daleko lepiej jest cierpliwie znosić ból, którego nikt nie odczuwa prócz ciebie, niż popełnić czyn nierozważny, którego złe następstwa rozciągnęłyby się na wszystkich twoich bliskich.”
Charlotte Brontë - Dziwne losy Jane Eyre

„Panienka zmarszczyła czoło, jak gdyby miała wygłosić uczoną rozprawę i pragnęła to uczynić z wielką rozwagą. "Jak ona ślicznie marszczy czoło" - pomyślał Adam. Gdyby panience przyszedł do głowy dość nieprawdopodobny pomysł, aby ni z tego, ni z owego kopnąć stół, Adaś pomyślałby z zachwytem: "Jak ona ślicznie kopie stół".”
Kornel Makuszyński - Szatan z siódmej klasy

„Kiedy czytasz, świat przestaje istnieć, możesz udawać, że to, co jest w książce, jest rzeczywistością, albo że rzeczywistość po prostu znika. Możesz być tym, kim chcesz, dobrowolnym bohaterem książki...” 
Dorotea de Spirito - Anioł

„Jak cię złapią, to znaczy, że oszukiwałeś. Jak nie, to znaczy, że posłużyłeś się odpowiednią taktyką.”
John Flanagan - Drużyna. Wyrzutki


Nie pamiętam już kiedy ostatnio wstawiałam czwartkowe cytaty. ^^ Czekam na Wasze komentarze. 

6 komentarzy:

 1. Cytaty, które dzisiaj wstawiłaś są fantastyczne! Te z ,,Szatana...'' i ,,Weroniki...'' pamiętam i bardzo lubię :) Urzekł mnie cytat z ,,Anioła'', aż go sobie zapiszę ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się ten z "Weronika...", a reszta jakoś nie przypadła mi do gustu. Ostatnio na lekcji języka polskiego jeden cytat zachwycił mnie tak bardzo, że napiszę go tu: "Śmierć chroni nas od miłości, a miłość od śmierci" <3
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł, na te czwartkowe cytaty. Wstawiłaś dziś bardzo ciekawe i fajne:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten z "Szatana" jest super! :)
  A mi tak się ostatnio bardzo spodobał: "Odłóż na później wypoczynek, a nie pracę".
  Motywuje ;)) /J.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli po przeczytaniu posta napiszesz kilka słów, drogi czytelniku. Każdy komentarz wywołuje mój uśmiech, więc pisz bez obaw! ^^ Chętnie wejdę też na Wasze blogi, więc śmiało zostawiajcie linki (oczywiście byłoby świetnie, gdyby link ten znajdował się dopiero pod sensownym komentarzem. I nie zapraszajcie mnie ciągle do nowych recenzji na swoim blogu!).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...