10 sierpnia 2013

Coś/ktoś na każdy miesiąc


A dzisiaj... Nowa zabawa blogowa, stworzona przez Liss Carrie! Oto co pisze o niej sama autorka:

"W tym rankingu chodzi o to, aby dopasować książkę, film, osobę do danego miesiąca w roku, w zależności od tematu. Po prostu piszecie co lub kto kojarzy Wam się z danym miesiącem.
Aby wziąć udział w zabawie trzeba tylko stworzyć ranking, napisać mi o tym pod postem z rankingiem na dany temat, abym mogła Was dopisać do listy. Miło by było, gdyby ktoś podlinkował obrazek z nazwą zabawy adresem mojego bloga :)"


Zaczynajmy! Temat na dziś to:

Książka, która kojarzy mi się...

Ze Styczniem: "Biały kieł" Jack London

Biały Kieł - Jack London


Ach... No czemu? Biały Kieł żył przecież na terenach zimnych, gdzie ciągle pada śnieg. Wszędzie biel, biel i biel... A że styczeń kojarzy mi się właśnie z mrozem i śniegiem, to myślę, że ta książka pasuje idealnie. 

Z Lutym: "Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka" Rafał Kosik

Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka - Rafał Kosik

Ferie... Z tym właśnie kojarzy mi się luty najbardziej. A akcja "Trzeciej kuzynki" dzieje się właśnie w tym czasie. Upiorny czas odpoczynku trójki przyjaciół ^^


Z Marcem: "Ostatni elf" Silvana De Mari

Ostatni elf - Silvana De Mari


W marcu jak w garncu - raz deszcz i plucha, a raz słońce. Dokładnie jak tutaj (i w przenośni i normalnie). Na początku kraina z nieustającymi deszczami, a potem szczęśliwe zakończenie i słoneczko : )

Z Kwietniem: "Moje drzewko pomarańczowe" Jose Mauro de Vasconcelos 

Moje drzewko pomarańczowe - José Mauro de Vasconcelos


Miesiąc w którym wszystko zaczyna dojrzewać, rosnąć. Wszystko kwitnie i budzi się do życia. Tak samo jak główny bohater tej powieści. A razem z nim jego bliscy. Sama nie wiem, czemu akurat ta książka mi się skojarzyła. 

Z Majem: "Pulpecja" Małgorzata Musierowicz

Pulpecja - Małgorzata Musierowicz

Maj to przecież miesiąc zakochanych ^^ Wyprawy do parku, lasu... I właśnie dlatego od razu nasunęła mi się pierwsza miłość Patrycji z Jeżycjady. Przypomina mi się ta scena nad jeziorem...


Z Czerwcem: "Pierwsza noc pod gołym niebem" Agata MańczykKoniec szkoły, czas wyjazdów. Zaczynają się też wagary (bo niby komu chce się chodzić do szkoły przez ostatni tydzień?). Tak też przygoda Bazyla i Inki, którzy chcieli uciec od problemów, pasuje mi idealnie.


Z Lipcem: "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren

Dzieci z Bullerbyn - Astrid Lindgren

Wszystkim doskonale znana lektura. Lipiec to pierwszy miesiąc wytchnienia po ciężkich przeżyciach szkolnych. Czas beztroski i zabawy. Grupka dzieci z Bullerbyn to doskonały przykład na to, jak wspaniale można wykorzystać czas wolnego.

Z Sierpniem: "Krzywe 10" Ewa Nowak

Krzywe 10 - Ewa Nowak

Wesoła wakacyjna historia znad jeziora Krzywe. Nic dodać, nic ująć.
Z Wrześniem: "Harry Potter" J. K. Rowling

Harry Potter i Kamień Filozoficzny - Joanne Kathleen Rowling

Rok szkolny się zaczyna. Harry znów wraca do szkoły w Hogwarcie, aby się uczyć magii. Łatwe!Z Październikiem: "Gwiazd naszych wina" John Green

Gwiazd naszych wina - John Green

W październiku zaczyna się robić chłodniej. liście spadają z drzew... Kończy się okres letni, w którym było dużo słońca i ciepła. Dla Hazel też kończy się ten przyjemny czas. I zaczyna wiać chłodem.


Z Listopadem: "Pałac Północy" Carlos Ruiz Zafon

Pałac Północy - Carlos Ruiz Zafón

Nie wiem, czemu akurat ta książka. Listopad jest dla mnie takim ponurym miesiącem. Drzewa ogołocone z liści, jeszcze nie ma śniegu. Jest chłodno. Nastrój mi pasuje do tajemniczej Kalkuty.


Z Grudniem: "Opowieść wigilijna" Charles Dickens

Opowieść Wigilijna - Charles Dickens

To nie było zbyt trudne! Grudzień, czas świąt. Czas dobroci, choinki i radości. I prezentów. ^^No, to tyle. Przeszłam przez wszystkie 12 miesięcy. Zapraszam Was wszystkich serdecznie do zabawy u Carrie. Może niektóre miesiące kojarzą nam się podobnie? 

8 komentarzy:

 1. Bardzo fajna zabawa, chętnie wezmę w niej udział, już lecę do Carrie :) Wiele Twoich książek kojarzy mi się w ogóle z innymi miesiącami :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa zabawa, taka inna niż wszystkie inne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, ze ciakwa zabawa..moze sama sie zgłoszę?

  OdpowiedzUsuń
 4. Po pierwsze bardzo dziękuję za to, że wzięłaś udział w zabawie :D
  O "Opowieści wigilijnej" i grudniu pomyślałam zaraz po tym jak stworzyłam ranking. Bardzo ciekawe spostrzeżenie z "Dziećmi z Bullerbyn" - nie wpadłabym na to :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastanawiam się, czy wziąć udział pomysł fajny, ale nie wiem, czy jakieś książki skojarzę. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też biorę udział w tej zabawie i też wybrałam na grudzień tę książkę. Wybór chyba oczywisty. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli po przeczytaniu posta napiszesz kilka słów, drogi czytelniku. Każdy komentarz wywołuje mój uśmiech, więc pisz bez obaw! ^^ Chętnie wejdę też na Wasze blogi, więc śmiało zostawiajcie linki (oczywiście byłoby świetnie, gdyby link ten znajdował się dopiero pod sensownym komentarzem. I nie zapraszajcie mnie ciągle do nowych recenzji na swoim blogu!).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...