13 lipca 2013

37) Ostatni ork

Pewnie niewielu z Was przeczytało chociażby jedną książkę z tej serii. A szkoda... Więc w tej recenzji nie zdradzę Wam treści "Ostatniego orka". Spróbuję Was tylko zachęcić do przygód Yorsha i innych...

Wszystko zaczyna się od Yorsha. To on rozpoczyna tę historię i to on właśnie będzie z nami cały czas. Ale nie tylko. Poznamy też cudowne smoki, dumne feniksy, niewielkich karłów i odważnych ludzi. Przeniesiemy się do świata jak z bajki, magicznego, pięknego, ale... nie idealnego. Są tu także okrutni orkowie, przerażające erynie, zwykli tchórze i zdrajcy. I Zarządca, który jest chyba z nich wszystkich najgorszy. A przecież jest człowiekiem. Poznamy niezwykłą historię tej krainy i jej mieszkańców. Będziemy śledzić ich poczynania, uczucia, kłopoty. Ich życie, zalety i wady...

O nie, nie, nie... Nie jest to zwykła książka fantasy. Nie jest też kolejną książką dla dzieci. Autorka połączyła baśń z książką... psychologiczną? Nie ma czegoś takiego jak: ten jest dobry, ten jest zły. Wszyscy mają swoje wady i zalety. Wszyscy są sobie równi. Pokazuje bardzo ważne wartości, nie tylko dzieciom. Młodzież, a nawet dorośli z chęcią sięgną po tę książkę. Zapewniam Was.

"Ostatni elf" był raczej dla dzieci. Dalsze części są już bardziej dojrzałe, rozwinięte. No i coraz lepsze. Według mnie "Ostatni ork" był najlepszy (jak do tej pory). Więc nie poddawajcie się po pierwszej części. Sięgnijcie po kolejne, a na pewno Wam się spodobają.

"Ostatni elf" | "Ostatni smok" | "Ostatni ork" | "Ostatnie zaklęcie" | "Powrót królów"


"Ostatni ork" Silvana De Mari, Wyd. WAB, str. 305

8 komentarzy:

 1. Hm... być może sięgnę ;) Powinna być wciągająca, a ja ubóstwiam taki książki ;D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj, spróbuj ;) Może akurat Ci się spodoba.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Hmm... może kiedyś, jak trafi się okazja. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Połączenie baśni z książką psychologiczną? coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba jednak nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie zam niestety tej serii i raczej sporadycznie sięgam po fantastykę, więc jednak spasuje, ale polecę te cykl mojemu koledze, który na co dzień gustuje w takich klimatach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ogromną ochotę na tę serię, ale nigdzie nie mogę znaleźć "Ostatniego elfa", a przecież nie będę zaczynać od środka :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Na hasło: ork, zaraz myślę: Tolkien. Chętnie więc rozejrzę się za innymi książkami, w których się pojawiają - kto wie, może trafię na ciekawsze przedstawienia tych istot? ;)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli po przeczytaniu posta napiszesz kilka słów, drogi czytelniku. Każdy komentarz wywołuje mój uśmiech, więc pisz bez obaw! ^^ Chętnie wejdę też na Wasze blogi, więc śmiało zostawiajcie linki (oczywiście byłoby świetnie, gdyby link ten znajdował się dopiero pod sensownym komentarzem. I nie zapraszajcie mnie ciągle do nowych recenzji na swoim blogu!).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...